Deltagarlista Gren 1-8 
 
  Tävling  KM 3    Utskriftsdatum  13 maj 2016   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  19:58   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2016         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
10 år och yngre 
61  Hildebrand Sigrid  2006  KUNGSBACKA  AP3606  25 m  57.69   
74  Samuelsson Linnéa  2006  KUNGSBACKA  AM6206  25 m  1:06.14   
50  Billström Tindra  2006  KUNGSBACKA  AL3606  25 m     
71  Norlin Jonna  2006  KUNGSBACKA  AM2206  25 m     
75  Swüste Maja  2006  KUNGSBACKA  AT6406  25 m     
11 - 12 år 
Dahlgren Lina  2005  KUNGSBACKA  AD8805  25 m  42.50   
26  Karlsson Alice  2004  KUNGSBACKA  BJ3204  25 m  43.84   
34  Sahlberg Ida  2004  KUNGSBACKA  AV9204  25 m  45.08   
63  Höök Linnea  2004  KUNGSBACKA  BO1404  25 m  58.14   
55  Fredriksson Alicia  2005  KUNGSBACKA  AR5805  25 m  1:04.57   
49  Berlin Rebecka  2005  KUNGSBACKA  AX4605  25 m     
51  Blomberg Klara  2005  KUNGSBACKA  BE9805  25 m     
53  Emanuelsson Tindra  2004  KUNGSBACKA    25 m     
54  Eriksson Malin  2004  KUNGSBACKA  BM5404  25 m     
10  59  Grote Hilda  2004  KUNGSBACKA  BP4804  25 m     
11  69  Mattsson Lina  2004  KUNGSBACKA  BQ6204  25 m     
12  73  Perlman Hannah  2004  KUNGSBACKA  BQ8204  25 m     
13 - 14 år 
40  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA  BJ6403  25 m  40.80   
Andersson Louise  2003  KUNGSBACKA  AY4203  25 m  40.89   
36  Schyum Alexandra  2002  KUNGSBACKA  AN8202  25 m  42.60   
17  Graffner Anna  2002  KUNGSBACKA  BW5202  25 m  43.30   
79  Ylisirkka Ida  2002  KUNGSBACKA  BU4402  25 m  50.12   
48  Asplund Saga  2003  KUNGSBACKA  BW9403  25 m  54.26   
70  Månendahl Hanna  2003  KUNGSBACKA  BW6403  25 m     
15 - 16 år 
10  Dunberg Linnea  2000  KUNGSBACKA  AE8200  25 m  34.65   
43  Westholm Sara  2001  KUNGSBACKA  AL8801  25 m  35.51   
21  Hultgren Ebba  2000  KUNGSBACKA  AL8400  25 m  38.71   
16  Fredriksson Daniela  2000  KUNGSBACKA  AQ9200  25 m  40.50   
Bekken Sofia  2001  KUNGSBACKA  AE6601  25 m  43.57   
15  Erlandsson Lovisa  2000  KUNGSBACKA  BN4200  25 m  45.11   
24  Johansson Michaela  2000  KUNGSBACKA  AJ8400  25 m  45.64   
45  Wetteskog Emma  2001  KUNGSBACKA  BI6801  25 m  47.55   
17 - 99 år 
27  Kvarnemar Elin  1995  KUNGSBACKA  BA3295  25 m  35.90   
20  Hallingborn-Ask Felicia  1999  KUNGSBACKA  BO8899  25 m  36.44   
22  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  37.94   
37  Silfors Ida-Linn  1999  KUNGSBACKA  BP0299  25 m  38.64   
33  Pettersson Matilda  1999  KUNGSBACKA  AK6699  25 m  39.66   
Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  25 m  40.92   
86  Johansson Helén  1968  KUNGSBACKA  AA5468  25 m  50.35   
84  Eriksson Ulrika  1980  KUNGSBACKA  AC5280  25 m     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
10 år och yngre 
64  Jardle Oscar  2007  KUNGSBACKA  AB4307  25 m     
77  Windeman Anton  2006  KUNGSBACKA    25 m     
11 - 12 år 
12  Ekholm Fredrik  2004  KUNGSBACKA  AN2904  25 m  40.02   
72  Nystedt Love  2005  KUNGSBACKA  AK4305  25 m  1:04.64   
82  Haij Gustav  2004  KUNGSBACKA  AV5104  25 m  1:05.14   
56  Fritzon-Ölander Wille  2004  KUNGSBACKA  AV3704  25 m     
57  Galluzzi Philip  2005  KUNGSBACKA    25 m     
58  Galuzzi Oliver  2005  KUNGSBACKA    25 m     
60  Gundersen Hektor  2004  KUNGSBACKA  AV3104  25 m     
65  Jardle Victor  2004  KUNGSBACKA  AQ6704  25 m     
66  Johansson Alexander  2004  KUNGSBACKA  AV1504  25 m     
10  68  Kvarnlöf Hektor  2004  KUNGSBACKA  AT0504  25 m     
11  76  Valladares Benjamin  2004  KUNGSBACKA  AR8504  25 m     
12  78  Wänt Gustaf  2004  KUNGSBACKA  AT8304  25 m     
13  81  Broman Hampus  2004  KUNGSBACKA  AQ7704  25 m     
13 - 14 år 
13  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  25 m  34.04   
47  Zachrisson Jonathan  2002  KUNGSBACKA  AT9502  25 m  43.31   
67  Karlsson Arvid  2003  KUNGSBACKA  AP6703  25 m  58.40   
52  Donaldson Oscar  2003  KUNGSBACKA  AY5303  25 m     
62  Hilmersson Hugo  2002  KUNGSBACKA  AV7102  25 m     
15 - 16 år 
Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  25 m  33.07   
30  Norlin Kevin  2000  KUNGSBACKA  AV3700  25 m  36.56   
80  Koca Philip  2001  KUNGSBACKA  AV6701  25 m  43.94   
17 - 99 år 
25  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  31.33   
Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  25 m  31.84   
85  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  31.91   
35  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  25 m  34.59   
29  Larsson Ludwig  1999  KUNGSBACKA  AH7599  25 m  36.75   
41  Svensson Sebastian  1999  KUNGSBACKA  AN6599  25 m  37.32   
23  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  37.45   
39  Sundfors Simon  1996  KUNGSBACKA  AV4996  25 m  37.51   
83  Andersson Håkan  1962  KUNGSBACKA  AB8362  25 m     
 
Gren 3, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
10 år och yngre 
61  Hildebrand Sigrid  2006  KUNGSBACKA  AP3606  25 m  1:58.09   
75  Swüste Maja  2006  KUNGSBACKA  AT6406  25 m     
11 - 12 år 
Dahlgren Lina  2005  KUNGSBACKA  AD8805  25 m  1:25.89   
34  Sahlberg Ida  2004  KUNGSBACKA  AV9204  25 m  1:39.71   
26  Karlsson Alice  2004  KUNGSBACKA  BJ3204  25 m  1:40.28   
54  Eriksson Malin  2004  KUNGSBACKA  BM5404  25 m  1:45.10   
55  Fredriksson Alicia  2005  KUNGSBACKA  AR5805  25 m  1:50.48   
51  Blomberg Klara  2005  KUNGSBACKA  BE9805  25 m     
63  Höök Linnea  2004  KUNGSBACKA  BO1404  25 m     
73  Perlman Hannah  2004  KUNGSBACKA  BQ8204  25 m     
13 - 14 år 
36  Schyum Alexandra  2002  KUNGSBACKA  AN8202  25 m  1:17.21   
17  Graffner Anna  2002  KUNGSBACKA  BW5202  25 m  1:26.42   
79  Ylisirkka Ida  2002  KUNGSBACKA  BU4402  25 m  1:40.44   
48  Asplund Saga  2003  KUNGSBACKA  BW9403  25 m     
70  Månendahl Hanna  2003  KUNGSBACKA  BW6403  25 m     
15 - 16 år 
10  Dunberg Linnea  2000  KUNGSBACKA  AE8200  25 m  1:10.80   
43  Westholm Sara  2001  KUNGSBACKA  AL8801  25 m  1:15.05   
21  Hultgren Ebba  2000  KUNGSBACKA  AL8400  25 m  1:15.75   
24  Johansson Michaela  2000  KUNGSBACKA  AJ8400  25 m  1:17.92   
16  Fredriksson Daniela  2000  KUNGSBACKA  AQ9200  25 m  1:18.47   
Bekken Sofia  2001  KUNGSBACKA  AE6601  25 m  1:18.97   
15  Erlandsson Lovisa  2000  KUNGSBACKA  BN4200  25 m  1:20.53   
45  Wetteskog Emma  2001  KUNGSBACKA  BI6801  25 m  1:22.00   
17 - 99 år 
27  Kvarnemar Elin  1995  KUNGSBACKA  BA3295  25 m  1:07.97   
20  Hallingborn-Ask Felicia  1999  KUNGSBACKA  BO8899  25 m  1:12.02   
22  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  1:12.72   
Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  25 m  1:12.78   
33  Pettersson Matilda  1999  KUNGSBACKA  AK6699  25 m  1:16.10   
37  Silfors Ida-Linn  1999  KUNGSBACKA  BP0299  25 m  1:21.71   
86  Johansson Helén  1968  KUNGSBACKA  AA5468  25 m  1:31.53   
84  Eriksson Ulrika  1980  KUNGSBACKA  AC5280  25 m     
 
Gren 4, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
11 - 12 år 
12  Ekholm Fredrik  2004  KUNGSBACKA  AN2904  25 m  1:28.26   
81  Broman Hampus  2004  KUNGSBACKA  AQ7704  25 m  1:43.20   
78  Wänt Gustaf  2004  KUNGSBACKA  AT8304  25 m  1:45.26   
60  Gundersen Hektor  2004  KUNGSBACKA  AV3104  25 m     
65  Jardle Victor  2004  KUNGSBACKA  AQ6704  25 m     
66  Johansson Alexander  2004  KUNGSBACKA  AV1504  25 m     
68  Kvarnlöf Hektor  2004  KUNGSBACKA  AT0504  25 m     
72  Nystedt Love  2005  KUNGSBACKA  AK4305  25 m     
76  Valladares Benjamin  2004  KUNGSBACKA  AR8504  25 m     
13 - 14 år 
47  Zachrisson Jonathan  2002  KUNGSBACKA  AT9502  25 m  1:36.49   
67  Karlsson Arvid  2003  KUNGSBACKA  AP6703  25 m  1:57.30   
62  Hilmersson Hugo  2002  KUNGSBACKA  AV7102  25 m     
15 - 16 år 
30  Norlin Kevin  2000  KUNGSBACKA  AV3700  25 m  1:09.64   
Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  25 m  1:18.04   
80  Koca Philip  2001  KUNGSBACKA  AV6701  25 m  1:19.80   
17 - 99 år 
25  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  58.03   
35  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  25 m  1:02.46   
Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  25 m  1:04.57   
23  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  1:05.32   
85  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  1:05.90   
39  Sundfors Simon  1996  KUNGSBACKA  AV4996  25 m  1:09.15   
87  Schill-Örne Filip  1998  KUNGSBACKA  AM1598  25 m  1:12.43   
41  Svensson Sebastian  1999  KUNGSBACKA  AN6599  25 m  1:13.31   
29  Larsson Ludwig  1999  KUNGSBACKA  AH7599  25 m  1:15.13   
10  83  Andersson Håkan  1962  KUNGSBACKA  AB8362  25 m     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
36  Schyum Alexandra  2002  KUNGSBACKA  AN8202  25 m  1:13.63   
Bengtsson Matilda  2002  KUNGSBACKA  AK7802  25 m  1:22.12   
Andersson Louise  2003  KUNGSBACKA  AY4203  25 m  1:25.80   
17  Graffner Anna  2002  KUNGSBACKA  BW5202  25 m  1:27.02   
Björkman Ebba  2002  KUNGSBACKA  BD8202  25 m  1:28.29   
19  Hake Sofia  2003  KUNGSBACKA  BD4403  25 m  1:31.41   
Broman Ida  2003  KUNGSBACKA  BP5603  25 m  1:42.91   
40  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA  BJ6403  25 m  1:55.90   
44  Wetteskog Elin  2003  KUNGSBACKA  BE9603  25 m  1:58.45   
15 - 16 år 
10  Dunberg Linnea  2000  KUNGSBACKA  AE8200  25 m  1:08.94   
21  Hultgren Ebba  2000  KUNGSBACKA  AL8400  25 m  1:11.71   
Bekken Sofia  2001  KUNGSBACKA  AE6601  25 m  1:12.56   
43  Westholm Sara  2001  KUNGSBACKA  AL8801  25 m  1:15.63   
24  Johansson Michaela  2000  KUNGSBACKA  AJ8400  25 m  1:17.09   
15  Erlandsson Lovisa  2000  KUNGSBACKA  BN4200  25 m  1:20.33   
16  Fredriksson Daniela  2000  KUNGSBACKA  AQ9200  25 m  1:21.44   
45  Wetteskog Emma  2001  KUNGSBACKA  BI6801  25 m  1:21.72   
38  Stickel Sophia  2001  KUNGSBACKA  AY8601  25 m  1:25.79   
10  28  Källén Isabella  2001  KUNGSBACKA  BR6401  50 m  1:28.23   
11  46  Voss Julia  2001  KUNGSBACKA  BR7401  25 m  1:29.44   
12  32  Petrén Alice  2001  KUNGSBACKA  BO0601  25 m  1:51.71   
17 - 99 år 
Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  25 m  1:08.87   
20  Hallingborn-Ask Felicia  1999  KUNGSBACKA  BO8899  25 m  1:09.57   
22  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  1:09.72   
27  Kvarnemar Elin  1995  KUNGSBACKA  BA3295  25 m  1:13.77   
33  Pettersson Matilda  1999  KUNGSBACKA  AK6699  25 m  1:17.58   
37  Silfors Ida-Linn  1999  KUNGSBACKA  BP0299  25 m  1:22.96   
84  Eriksson Ulrika  1980  KUNGSBACKA  AC5280  25 m     
86  Johansson Helén  1968  KUNGSBACKA  AA5468  25 m     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
11 - 12 år 
12  Ekholm Fredrik  2004  KUNGSBACKA  AN2904  25 m     
13 - 14 år 
31  Olsson William  2002  KUNGSBACKA  AT7502  25 m  1:25.48   
13  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  25 m  1:35.14   
15 - 16 år 
11  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA  AQ4101  25 m  1:11.25   
30  Norlin Kevin  2000  KUNGSBACKA  AV3700  25 m  1:14.66   
Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  25 m  1:18.98   
80  Koca Philip  2001  KUNGSBACKA  AV6701  25 m  1:22.39   
18  Hake Pontus  2001  KUNGSBACKA  AS8501  25 m  1:25.75   
42  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA  AU3101  25 m  1:29.58   
14  Erlandsson Carl  2001  KUNGSBACKA  AV5701  25 m  1:38.52   
17 - 99 år 
23  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  56.31   
35  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  25 m  1:01.47   
29  Larsson Ludwig  1999  KUNGSBACKA  AH7599  25 m  1:02.71   
25  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  1:02.83   
Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  25 m  1:04.66   
87  Schill-Örne Filip  1998  KUNGSBACKA  AM1598  25 m  1:09.43   
41  Svensson Sebastian  1999  KUNGSBACKA  AN6599  25 m  1:12.73   
39  Sundfors Simon  1996  KUNGSBACKA  AV4996  25 m  1:13.71   
83  Andersson Håkan  1962  KUNGSBACKA  AB8362  25 m     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
11 - 12 år 
34  Sahlberg Ida  2004  KUNGSBACKA  AV9204  25 m  2:59.90   
Dahlgren Lina  2005  KUNGSBACKA  AD8805  25 m     
26  Karlsson Alice  2004  KUNGSBACKA  BJ3204  25 m     
13 - 14 år 
36  Schyum Alexandra  2002  KUNGSBACKA  AN8202  25 m  2:24.11   
Bengtsson Matilda  2002  KUNGSBACKA  AK7802  25 m  2:31.68   
Andersson Louise  2003  KUNGSBACKA  AY4203  25 m  2:41.28   
Björkman Ebba  2002  KUNGSBACKA  BD8202  25 m  2:44.15   
17  Graffner Anna  2002  KUNGSBACKA  BW5202  25 m  2:46.52   
Broman Ida  2003  KUNGSBACKA  BP5603  25 m  2:48.10   
19  Hake Sofia  2003  KUNGSBACKA  BD4403  25 m  2:49.86   
40  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA  BJ6403  25 m  2:59.36   
44  Wetteskog Elin  2003  KUNGSBACKA  BE9603  25 m  3:21.47   
10  70  Månendahl Hanna  2003  KUNGSBACKA  BW6403  25 m  3:45.39   
15 - 16 år 
24  Johansson Michaela  2000  KUNGSBACKA  AJ8400  25 m  2:20.03   
43  Westholm Sara  2001  KUNGSBACKA  AL8801  25 m  2:20.38   
10  Dunberg Linnea  2000  KUNGSBACKA  AE8200  25 m  2:22.92   
15  Erlandsson Lovisa  2000  KUNGSBACKA  BN4200  25 m  2:25.21   
21  Hultgren Ebba  2000  KUNGSBACKA  AL8400  25 m  2:26.22   
Bekken Sofia  2001  KUNGSBACKA  AE6601  25 m  2:27.66   
16  Fredriksson Daniela  2000  KUNGSBACKA  AQ9200  25 m  2:28.36   
45  Wetteskog Emma  2001  KUNGSBACKA  BI6801  25 m  2:33.77   
28  Källén Isabella  2001  KUNGSBACKA  BR6401  25 m  2:38.40   
10  38  Stickel Sophia  2001  KUNGSBACKA  AY8601  25 m  2:38.50   
11  46  Voss Julia  2001  KUNGSBACKA  BR7401  25 m  2:42.00   
12  32  Petrén Alice  2001  KUNGSBACKA  BO0601  25 m  2:51.09   
17 - 99 år 
27  Kvarnemar Elin  1995  KUNGSBACKA  BA3295  25 m  2:09.90   
22  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  2:12.86   
20  Hallingborn-Ask Felicia  1999  KUNGSBACKA  BO8899  25 m  2:15.51   
Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  25 m  2:15.54   
33  Pettersson Matilda  1999  KUNGSBACKA  AK6699  25 m  2:20.30   
37  Silfors Ida-Linn  1999  KUNGSBACKA  BP0299  25 m  2:31.41   
84  Eriksson Ulrika  1980  KUNGSBACKA  AC5280  25 m  2:37.57   
86  Johansson Helén  1968  KUNGSBACKA  AA5468  25 m     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
11 - 12 år 
12  Ekholm Fredrik  2004  KUNGSBACKA  AN2904  25 m  3:00.96   
13 - 14 år 
13  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  25 m  2:24.73   
31  Olsson William  2002  KUNGSBACKA  AT7502  25 m  2:48.81   
47  Zachrisson Jonathan  2002  KUNGSBACKA  AT9502  25 m     
62  Hilmersson Hugo  2002  KUNGSBACKA  AV7102  25 m     
67  Karlsson Arvid  2003  KUNGSBACKA  AP6703  25 m     
15 - 16 år 
30  Norlin Kevin  2000  KUNGSBACKA  AV3700  25 m  2:18.79   
11  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA  AQ4101  25 m  2:20.63   
18  Hake Pontus  2001  KUNGSBACKA  AS8501  25 m  2:21.96   
Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  25 m  2:27.47   
42  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA  AU3101  25 m  2:28.46   
80  Koca Philip  2001  KUNGSBACKA  AV6701  25 m  2:35.48   
14  Erlandsson Carl  2001  KUNGSBACKA  AV5701  25 m  2:55.39   
17 - 99 år 
25  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  1:55.43   
23  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  1:57.17   
35  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  25 m  2:02.31   
Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  25 m  2:03.84   
39  Sundfors Simon  1996  KUNGSBACKA  AV4996  25 m  2:06.39   
29  Larsson Ludwig  1999  KUNGSBACKA  AH7599  25 m  2:11.71   
41  Svensson Sebastian  1999  KUNGSBACKA  AN6599  25 m  2:14.73   
87  Schill-Örne Filip  1998  KUNGSBACKA  AM1598  25 m  2:21.42   
83  Andersson Håkan  1962  KUNGSBACKA  AB8362  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  19:58