Deltagarlista Gren 1-4 
 
  Tävling  Stippen Nybörjare, del 1 2020    Utskriftsdatum  28 januari 2020   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  15:53   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 januari 2020         
 
 
Gren 1, 25m Frisim Mixed 
Stipptid: 23s 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
84  Westerdahl Aston  2009  KUNGSBACKA    25 m  18.62   
45  Kayal Leia  2010  KUNGSBACKA    25 m  19.88   
78  Stenroos Vincent  2009  KUNGSBACKA    25 m  20.26   
33  Gulin Ninni  2009  KUNGSBACKA    25 m  20.40   
55  Magnusson Elias  2010  KUNGSBACKA    25 m  20.69   
77  Stark Viola  2009  KUNGSBACKA    25 m  20.72   
56  Malm Vera  2009  KUNGSBACKA    25 m  22.77   
62  Nyström Filippa  2011  KUNGSBACKA    25 m  22.77   
47  Kenaga Emilia  2009  KUNGSBACKA    25 m  24.00   
10  83  Wallroth Vilhelm  2009  KUNGSBACKA    25 m  24.07   
11  11  Bäckman Gustaf  2010  KUNGSBACKA    25 m  24.38   
12  Allgurén Simon  2008  KUNGSBACKA    25 m  24.50   
13  53  Ljungqvist Elsa  2011  KUNGSBACKA    25 m  25.03   
14  68  Ragnarsson Leah  2011  KUNGSBACKA    25 m  25.03   
15  Bergendahl Holger  2010  KUNGSBACKA    25 m  25.26   
16  Bergh William  2009  KUNGSBACKA    25 m  25.39   
17  66  Persson Jolin  2009  KUNGSBACKA    25 m  25.69   
18  67  Pihl Felicia Skogholm  2010  KUNGSBACKA    25 m  25.78   
19  26  Fredgren Eric  2008  KUNGSBACKA    25 m  27.35   
20  23  Fletcher Freja  2011  KUNGSBACKA    25 m  28.06   
21  69  Reismer Olivia  2011  KUNGSBACKA    25 m  28.22   
22  61  Nyhrén Alicia  2012  KUNGSBACKA    25 m  29.00   
23  43  Johnsson Levi  2011  KUNGSBACKA    25 m  29.33   
24  65  Pernheden Karl-Evert  2010  KUNGSBACKA    25 m  30.16   
25  44  Jonsson Holme Martinez  2011  KUNGSBACKA    25 m  31.25   
26  13  Cook Christopher  2011  KUNGSBACKA    25 m  31.69   
27  18  Delersjö Vilgot  2012  KUNGSBACKA    25 m  32.01   
28  37  Hilvenius Edith  2012  KUNGSBACKA    25 m  32.01   
29  Billström Elin  2011  KUNGSBACKA    25 m  32.08   
30  Alveflo Elliot  2010  KUNGSBACKA    25 m  33.63   
31  14  Corneliusson Alfred  2012  KUNGSBACKA    25 m  34.52   
32  59  Nikola Theodore  2014  KUNGSBACKA    25 m  34.93   
33  80  Törner Caspian Wallin  2011  KUNGSBACKA    25 m  35.52   
34  29  Friman Filip  2011  KUNGSBACKA    25 m  37.52   
35  Alvstrand Elin  2011  KUNGSBACKA    25 m     
36  Andersson Tess  2011  KUNGSBACKA    25 m     
37  12  Börås Ville  2011  KUNGSBACKA    25 m     
38  17  Day Jamie  2012  KUNGSBACKA    25 m     
39  19  Dollander Maiken  2013  KUNGSBACKA    25 m     
40  21  Emanuelsson Nea  2011  KUNGSBACKA    25 m     
41  22  Fjellson Isabelle  2011  KUNGSBACKA    25 m     
42  24  Flinkman Mollie  2012  KUNGSBACKA    25 m     
43  27  Freiholtz Elin  2010  KUNGSBACKA    25 m     
44  32  Furö Frida  2010  KUNGSBACKA    25 m     
45  34  Hagstedt Axel  2010  KUNGSBACKA    25 m     
46  36  Hillertz Evelina  2011  KUNGSBACKA    25 m     
47  39  Holmberg Maja  2009  KUNGSBACKA    25 m     
48  40  Hulten Linnea  2011  KUNGSBACKA    25 m     
49  41  Håkansson Sigrid  2012  KUNGSBACKA    25 m     
50  42  Johansson Zander  2011  KUNGSBACKA    25 m     
51  46  Kayal Nabil  2009  KUNGSBACKA    25 m     
52  48  Lavås Livia  2010  KUNGSBACKA    25 m     
53  49  Lepa Peter  2012  KUNGSBACKA    25 m     
54  50  Lidmer Kerstin  2012  KUNGSBACKA    25 m     
55  54  Magnusdotter Ella  2010  KUNGSBACKA    25 m     
56  57  Martin Oliver  2011  KUNGSBACKA    25 m     
57  60  Norgren Juanlu  2011  KUNGSBACKA    25 m     
58  70  Rindälv Simon  2010  KUNGSBACKA    25 m     
59  71  Robertsson Alvina  2011  KUNGSBACKA    25 m     
60  72  Röberg Melker  2012  KUNGSBACKA    25 m     
61  74  Secund Tyra  2010  KUNGSBACKA    25 m     
62  76  Sollerman Nova  2009  KUNGSBACKA    25 m     
63  79  Teglund Siri  2011  KUNGSBACKA    25 m     
64  85  Eliasson Ludwig  2012  KUNGSBACKA    25 m     
 
Gren 2, 25m Bröstsim Mixed 
Stipptid: 30s 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
67  Pihl Felicia Skogholm  2010  KUNGSBACKA    25 m  24.55   
45  Kayal Leia  2010  KUNGSBACKA    25 m  24.65   
84  Westerdahl Aston  2009  KUNGSBACKA    25 m  25.37   
77  Stark Viola  2009  KUNGSBACKA    25 m  26.33   
56  Malm Vera  2009  KUNGSBACKA    25 m  27.36   
62  Nyström Filippa  2011  KUNGSBACKA    25 m  27.36   
78  Stenroos Vincent  2009  KUNGSBACKA    25 m  27.38   
69  Reismer Olivia  2011  KUNGSBACKA    25 m  28.75   
55  Magnusson Elias  2010  KUNGSBACKA    25 m  29.15   
10  Bergendahl Holger  2010  KUNGSBACKA    25 m  29.57   
11  Allgurén Simon  2008  KUNGSBACKA    25 m  29.99   
12  35  Henberg Julia  2009  KUNGSBACKA    25 m  30.38   
13  Bergh William  2009  KUNGSBACKA    25 m  31.27   
14  26  Fredgren Eric  2008  KUNGSBACKA    25 m  31.52   
15  10  Bruhn Sixten  2008  KUNGSBACKA    25 m  32.73   
16  32  Furö Frida  2010  KUNGSBACKA    25 m  33.00   
17  15  Dahlén Julia  2012  KUNGSBACKA    25 m  33.23   
18  73  Schlyter Oliver  2009  KUNGSBACKA    25 m  34.05   
19  Billström Elin  2011  KUNGSBACKA    25 m  35.32   
20  43  Johnsson Levi  2011  KUNGSBACKA    25 m  35.47   
21  23  Fletcher Freja  2011  KUNGSBACKA    25 m  35.99   
22  21  Emanuelsson Nea  2011  KUNGSBACKA    25 m  36.21   
23  Alveflo Elliot  2010  KUNGSBACKA    25 m  36.65   
24  12  Börås Ville  2011  KUNGSBACKA    25 m  36.82   
25  14  Corneliusson Alfred  2012  KUNGSBACKA    25 m  37.03   
26  13  Cook Christopher  2011  KUNGSBACKA    25 m  37.46   
27  40  Hulten Linnea  2011  KUNGSBACKA    25 m  38.87   
28  29  Friman Filip  2011  KUNGSBACKA    25 m  39.03   
29  58  Matthews Lovisa  2011  KUNGSBACKA    25 m  39.07   
30  44  Jonsson Holme Martinez  2011  KUNGSBACKA    25 m  41.87   
31  59  Nikola Theodore  2014  KUNGSBACKA    25 m  44.11   
32  80  Törner Caspian Wallin  2011  KUNGSBACKA    25 m  45.01   
33  Amren Elin  2009  KUNGSBACKA    25 m     
34  19  Dollander Maiken  2013  KUNGSBACKA    25 m     
35  20  Ekstrand Clara  2013  KUNGSBACKA    25 m     
36  22  Fjellson Isabelle  2011  KUNGSBACKA    25 m     
37  28  Friberg Filip  2010  KUNGSBACKA    25 m     
38  34  Hagstedt Axel  2010  KUNGSBACKA    25 m     
39  37  Hilvenius Edith  2012  KUNGSBACKA    25 m     
40  38  Holmberg Kristin  2011  KUNGSBACKA    25 m     
41  46  Kayal Nabil  2009  KUNGSBACKA    25 m     
42  47  Kenaga Emilia  2009  KUNGSBACKA    25 m     
43  49  Lepa Peter  2012  KUNGSBACKA    25 m     
44  50  Lidmer Kerstin  2012  KUNGSBACKA    25 m     
45  51  Lindén Helene  2011  KUNGSBACKA    25 m     
46  52  Lindén Julia  2011  KUNGSBACKA    25 m     
47  54  Magnusdotter Ella  2010  KUNGSBACKA    25 m     
48  57  Martin Oliver  2011  KUNGSBACKA    25 m     
49  60  Norgren Juanlu  2011  KUNGSBACKA    25 m     
50  63  Otter Signe von  2012  KUNGSBACKA    25 m     
51  64  Pantzar Axel  2012  KUNGSBACKA    25 m     
52  65  Pernheden Karl-Evert  2010  KUNGSBACKA    25 m     
53  75  Skyttberg Nova  2011  KUNGSBACKA    25 m     
54  76  Sollerman Nova  2009  KUNGSBACKA    25 m     
55  79  Teglund Siri  2011  KUNGSBACKA    25 m     
56  81  Wadensjö Annie  2012  KUNGSBACKA    25 m     
57  82  Wadensjö Linnea  2009  KUNGSBACKA    25 m     
58  85  Eliasson Ludwig  2012  KUNGSBACKA    25 m     
59  87  Zitkova Anna  2013  KUNGSBACKA    25 m     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Mixed 
Stipptid: 28s 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
84  Westerdahl Aston  2009  KUNGSBACKA    25 m  23.40   
45  Kayal Leia  2010  KUNGSBACKA    25 m  23.46   
77  Stark Viola  2009  KUNGSBACKA    25 m  23.88   
62  Nyström Filippa  2011  KUNGSBACKA    25 m  24.20   
78  Stenroos Vincent  2009  KUNGSBACKA    25 m  25.23   
56  Malm Vera  2009  KUNGSBACKA    25 m  25.70   
55  Magnusson Elias  2010  KUNGSBACKA    25 m  26.13   
53  Ljungqvist Elsa  2011  KUNGSBACKA    25 m  26.28   
32  Furö Frida  2010  KUNGSBACKA    25 m  26.72   
10  69  Reismer Olivia  2011  KUNGSBACKA    25 m  27.09   
11  Allgurén Simon  2008  KUNGSBACKA    25 m  27.40   
12  Bergh William  2009  KUNGSBACKA    25 m  27.94   
13  68  Ragnarsson Leah  2011  KUNGSBACKA    25 m  28.21   
14  27  Freiholtz Elin  2010  KUNGSBACKA    25 m  28.53   
15  Bergendahl Holger  2010  KUNGSBACKA    25 m  28.63   
16  11  Bäckman Gustaf  2010  KUNGSBACKA    25 m  29.26   
17  67  Pihl Felicia Skogholm  2010  KUNGSBACKA    25 m  31.12   
18  59  Nikola Theodore  2014  KUNGSBACKA    25 m  31.81   
19  13  Cook Christopher  2011  KUNGSBACKA    25 m  31.96   
20  44  Jonsson Holme Martinez  2011  KUNGSBACKA    25 m  32.14   
21  58  Matthews Lovisa  2011  KUNGSBACKA    25 m  33.52   
22  80  Törner Caspian Wallin  2011  KUNGSBACKA    25 m  33.65   
23  Alveflo Elliot  2010  KUNGSBACKA    25 m  33.96   
24  Billström Elin  2011  KUNGSBACKA    25 m  35.85   
25  40  Hulten Linnea  2011  KUNGSBACKA    25 m  35.85   
26  29  Friman Filip  2011  KUNGSBACKA    25 m  36.69   
27  12  Börås Ville  2011  KUNGSBACKA    25 m  40.12   
28  63  Otter Signe von  2012  KUNGSBACKA    25 m  42.44   
29  Alvstrand Elin  2011  KUNGSBACKA    25 m     
30  Amren Elin  2009  KUNGSBACKA    25 m     
31  Andersson Tess  2011  KUNGSBACKA    25 m     
32  Bergendahl Harriet  2013  KUNGSBACKA    25 m     
33  14  Corneliusson Alfred  2012  KUNGSBACKA    25 m     
34  15  Dahlén Julia  2012  KUNGSBACKA    25 m     
35  16  Dahlin Gustav  2012  KUNGSBACKA    25 m     
36  18  Delersjö Vilgot  2012  KUNGSBACKA    25 m     
37  22  Fjellson Isabelle  2011  KUNGSBACKA    25 m     
38  24  Flinkman Mollie  2012  KUNGSBACKA    25 m     
39  25  Franzén Karl-Gustaf  2012  KUNGSBACKA    25 m     
40  26  Fredgren Eric  2008  KUNGSBACKA    25 m     
41  30  Frizell Erik  2010  KUNGSBACKA    25 m     
42  31  Frizell Oskar  2013  KUNGSBACKA    25 m     
43  41  Håkansson Sigrid  2012  KUNGSBACKA    25 m     
44  42  Johansson Zander  2011  KUNGSBACKA    25 m     
45  43  Johnsson Levi  2011  KUNGSBACKA    25 m     
46  46  Kayal Nabil  2009  KUNGSBACKA    25 m     
47  48  Lavås Livia  2010  KUNGSBACKA    25 m     
48  49  Lepa Peter  2012  KUNGSBACKA    25 m     
49  50  Lidmer Kerstin  2012  KUNGSBACKA    25 m     
50  54  Magnusdotter Ella  2010  KUNGSBACKA    25 m     
51  57  Martin Oliver  2011  KUNGSBACKA    25 m     
52  61  Nyhrén Alicia  2012  KUNGSBACKA    25 m     
53  65  Pernheden Karl-Evert  2010  KUNGSBACKA    25 m     
54  70  Rindälv Simon  2010  KUNGSBACKA    25 m     
55  71  Robertsson Alvina  2011  KUNGSBACKA    25 m     
56  79  Teglund Siri  2011  KUNGSBACKA    25 m     
57  81  Wadensjö Annie  2012  KUNGSBACKA    25 m     
58  82  Wadensjö Linnea  2009  KUNGSBACKA    25 m     
59  86  Lindkvist Andersen Klara  2009  KUNGSBACKA    25 m     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Mixed 
Stipptid: 28s 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
84  Westerdahl Aston  2009  KUNGSBACKA    25 m  26.03   
45  Kayal Leia  2010  KUNGSBACKA    25 m  26.40   
Allgurén Simon  2008  KUNGSBACKA    25 m  28.08   
66  Persson Jolin  2009  KUNGSBACKA    25 m  28.83   
78  Stenroos Vincent  2009  KUNGSBACKA    25 m  28.87   
55  Magnusson Elias  2010  KUNGSBACKA    25 m  28.90   
35  Henberg Julia  2009  KUNGSBACKA    25 m  29.61   
62  Nyström Filippa  2011  KUNGSBACKA    25 m  30.25   
83  Wallroth Vilhelm  2009  KUNGSBACKA    25 m  30.26   
10  11  Bäckman Gustaf  2010  KUNGSBACKA    25 m  31.57   
11  Bergendahl Holger  2010  KUNGSBACKA    25 m  32.19   
12  Billström Elin  2011  KUNGSBACKA    25 m  35.73   
13  33  Gulin Ninni  2009  KUNGSBACKA    25 m     
14  56  Malm Vera  2009  KUNGSBACKA    25 m     
15  57  Martin Oliver  2011  KUNGSBACKA    25 m     
16  59  Nikola Theodore  2014  KUNGSBACKA    25 m     
17  73  Schlyter Oliver  2009  KUNGSBACKA    25 m     
18  87  Zitkova Anna  2013  KUNGSBACKA    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  28 januari 2020 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  15:53